14sdb
http://14sdb.anatolianrock.com
14 Sdb
 
 Ana Sayfa
 Grup Hakkında
 Grup Elemanları
 Demolarımız
 Videolarımız
 Repertuarımız
 Fotoğraf Albümü
 
 
Grup uyelerinden Erhan (Ritm) ve Sercan (Bateri) 2001 yılında Kocaeli'de dersane arkadasi olarak samimiyet göstermislerdi.. Dersanenin bitiminden sonra tam 80 gün boyunca birbirini aramayan bu ikili tam 82. gün sonunda biraraya gelmişti.. Sercanın bateri merakının başlangıcı olan bu dönemde Sercan, Şahin ve Metin ikilisinin kurmuş oldugu Cyclone grubuna katıldı. Ziyaretçi maksadı ile takılmaya başlayan Erhan gruptaki Bass eksiğini kapama amacı ile Bass gitara başladı ve gruptaki yerini aldı.

Cyclone ismi ile birçok konsere ve etkinliğe katılan bu dörtlüden Metin bir tartışma sonunda ayrıldı.

Açılan Ritm boşluguna tek başına canlı müziklerde kendini avutan Erhan geçti..

Grubun ismini bulmakta güçlük çeken 3lü 14sdb ismini begendi ve bu süreçte de belirli konserler ve etkinliklere katıldı..

Bir bilgisayar firmasında çalışan Erhan birlikte çalıştığı Serven ile tanıştı ve müzikle ilgili olan Servendeki ışık süzmesini gördü. Yakın süreçte olacak bir konser etkinliği için "Gel lam sana da bası verelim" dedi.. Serven o andan itibaren Bass öğrendi.. Planlanan konserin iptal olmasi sebebiyle çalışmalara ara veren grup Serven'in aracılığı ile Uğur dersanesine etkinlik teklifinde bulundu. Karşılıklı anlaşmalardan sonra çalışmaları hızlandıran grup 2 gunde 2saat olmak üzere 1 ay boyunca çalıştı.. Kah güldük kah eglendik kah sinirlenip küfrettik ama sonunda bu konserden de alnımızın akıyla cıktık :)